CARpojištění.COM - výhodné pojištění vozidel

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Související články

Jak postupovat při nehodě

nehodaPolicie ČR vyšetřuje každý rok více než 150 000 nehod, vzniklá škoda při nich je více než 8,5 miliardy korun. Jak postupovat v případě, že se stanete účastníkem nehody? Ať už jste viník nebo poškozený platí několik zásad, jak se v této nepříjemné situaci zachovat. Snadno tím můžete předejít budoucím komplikacím. Co udělat, pokud viník neposkytne údaje o pojistiteli vozidla?

Povinný obsah autolékarničky

lekarnaO prvního ledna 2011 platí novela zákona, která ukládá pozměněný povinný obsah autolékárniček. Víte, co všechno má obsahovat a kolik vlastně stojí? Víte, že  byl odebrán uzavírací špendlík (již není potřeba) a že původní nůžky byla nahrazeny za větší o délce 15cm, které mají sklon, antikorozní úpravu a dokážou přestřihnout i bezpečností pás?

Povinná výbava vozidla

povinnavybavaZe zákona platí, že v každém vozidle musí být přítomná tzv. „povinná výbava“, v opačném případě hrozí řidiči pokuta. Povinná výbava se liší podle druhu a užití vozidla, její obsah je upraven vyhláškou Ministerstva dopravy č. 341/2002 Sb.. Obsah povinné výbavy se čas od času mění. Co tedy musíte mít od roku 2012 vždy ve vozidle?

Povinné zimní pneumatiky

zimniguma
S platností novely silničního zákona č. 202/2008 Sb. vyhlášky 30/2001 Sb. přibývá řidičům další vráska na čele. Tento zákon ke standardní povinné výbavě auta zavádí tzv. povinnou zimní výbavu vozidla. V období od 1. listopadu do 31. března je povinností mít obuté zimní pneumatiky. Zákon zároveň zavádí příkazovou značku „povinnost zimní výbavy“.